Materiál a provedení povlečení: krepové, hladké, damaškové, flanelové a saténové povlečení

O POVLEČENÍ

www.o-povleceni.cz

Materiál a provedení povlečení

Povlečení z hladké bavlny

Toto ložní prádlo je, v konkurenci s novými materiály, stále velmi oblíbené. Výbornou vlastností tohoto povlečení je dokonalá absorpce vlhkosti (potu). Jeho hebkost a jemnost nám dodává příjemný pocit při spánku.

Krepové povlečení

Krepové povlečení si našlo cestu do mnoha domácností zejména díky své snadné údržbě. Jeho nežehlivá úprava ušetří čas, který můžeme věnovat jiným zábavnějším činnostem.

Povlečení je vyrobeno speciálním postupem, při kterém jsou některé nitky v osnově více a méně natažené. Při koupi krepového povlečení se tak můžeme setkat s menším či větším krepováním. Podle počtu natažených nitek.

Povlečení z krepu se tak díky těmto výborným vlastnostem stává stále oblíbenějším.

Flanelové povlečení

Povlečení ve flanelové úpravě je vyrobeno z kvalitní bavlny, která se vyznačuje zejména hebkostí a vysokou hřejivostí. Je proto vhodné pro použití zejména v chladnějším období. Je příjemně hebké na dotek s jemným vlasem na povrchu.

Damašek

Luxusním výrobkem můžeme nazvat povlečení damaškové. Povlečení je jednobarevné hustě tkané s vytkávanými vzory a hedvábným leskem na povrchu.

Je vyrobeno z nejjemnějších přízí a nabízí tak příjemný dotek a elegantní vzhled. Povlečení z damašku se vyznačuje vysokou životností. Na trhu je také možno zakoupit damaškového povlečení opatřené různými druhy výšivek.

Saténové povlečení

Povlečení z bavlněného saténu je zpravidla opatřeno nežehlivou úpravou. Satén je luxusní materiál z vysoce kvalitní bavlněné příze s jemným leskem na povrchu. Povlečení je velmi hebké na dotek a v žádném případě nestudí.

Saténové povlečení bývá potištěno moderními designovými vzory v mnoha barevných odstínech.

TOPlist
Copyright © 2010 – 2018 Povlečení Plus | Webdesign © 2010 – 2018 StastnyWeb