Nepropustný chránič matrace

O POVLEČENÍ

www.o-povleceni.cz

Nepropustný chránič matrace

Zakoupili jste novou matraci a přemýšlíte jak prodloužit její životnost? Začalo Vaše dítko spávat bez pleny? Trpíte Vy nebo někdo z blízkých inkontinencí či je Váš blízký člověk trvale upoutaný na lůžko? Pak právě pro Vás je vhodný nepropustný chránič matrace.

Zorientovat se však v široké záplavě matracových chráničů není lehké. My Vám při výběru poradíme.

Nepropustná vrstva chrániče

Na trhu samozřejmě existují i chrániče bez nepropustné vrstvy, ale my se zaměříme především na nepropustný chránič matrace a materiál nepropustné vrstvy.

PVC zátěr je základní druh nepropustné vrstvy, která se dá přirovnat k slabé vrstvě „igelitu“. Jeho nevýhodou je, že lehce šustí a kromě tekutiny nepropustí ani vzduch.Výhodou je pak jeho nižší cena.

PU zátěr je „inteligentnější“ druh nepropustné vrstvy. Přes jeho strukturu neprojdou kapky tekutiny, ale molekuly vzduchu ano. Jeho vlastností je tedy nepropustnost a prodyšnost. Jeho malou nevýhodou je vyšší cena než u chrániče s PVC zátěrem.

Materiál chrániče matrací

Chránič matrace je na trhu k dostání v mnoha provedeních vrchní vrstvy. Nejběžnější jsou froté chrániče, které mají stejné vlastnosti jako froté prostěradla. Vrchní vrstva může být také vyplněna dutým vláknem a prošita. Takovéto matracové chrániče ještě více zpříjemní spaní svou měkostí. Z dalších materiálů je to například tkanina molton, která se podobá flanelové látce. Na trhu jsou také antibakteriální chránič matrace z bambusového vlákna.

Jak používat chránič matrace

Chránič matrace se vždy vkládá mezi matraci a prostěradlo. Jeho uchycení na matraci je usnaděno gumami ve všech čtyřech rozích, které se převléknou přes rohy matrace.

Velikost volíme vždy podle vrchní velikosti matrace, např. na matraci o rozměru 90x200 cm volíme chránič totožné velikosti. Na standardní manželskou postel pak volíme chránič matrace 180x200.

Chránič matrace proti pročurání

Všechny nepropustné chrániče matrací chrání Vaši matraci proti pročurání. Jde jenom o to zvolit vhodný materiál nepropustné vrstvy, ale i celého chrániče. Naším doporučením je vždy raději volit chránič matrace s PU zátěrem z přírodních materiálů, ať už je to 100% bavlna či bambusové vlákna.

TOPlist
Copyright © 2010 – 2018 Povlečení Plus | Webdesign © 2010 – 2018 StastnyWeb